O nás

Jmenuji se Pavel Svatoš a odmala mě provázela láska ke psům a všemu živému.


Vždy jsem chtěl mít svého psa, ale rodiče byli jiného názoru. Na prvního, vlastního psa jsem si musel počkat až když jsem se vrátil z vojny. Byl jím, jak jinak než německý ovčák. Jmenoval se RON.  Byl bez PP a s ním začala i moje kynologická cesta. Jelikož jsem si na vojně, tzv. "čuchnul " k pejskařině, tak jsem chtěl i po ZVS pracovat u nějaké složky jako psovod. To se mě podařilo a v roce 1993 jsem nastoupil u MPHK jako psovod a do dnešního dne tuto práci vykonávám. Baví mě jak kynologie služební, tak sportovní.

Pes, se kterým jsem ochutnal závodní kariéru, byla vlkošedá fena NO - Brook Grande Desperado( chovatel Karel Čoudek ) nar. 2.2 2000 - 18.12 2011.Složené zk. IPO3,SchH3 a v neposlední řadě i zkoušky MV -atest policejního psa.Byla to výjímečná fena,která svou přílišnou aktivitou a chutí do práce i ve vysokém věku, mě naučila spoustu věcí, které se mě snad daří aplikovat na mé další psy. Tato fena vyhrála spoustu závodů v IPO3 a pro mě nejcennější, bylo 3.místo v roce 2003 na VZ v Blovicích.

Naše chovatelská stanice, měla zatím jedinou chovnou fenu a tou je Ozy Favory Croos nar.5.11 2002 -zk.IPO1 ,bon. 5CV1/P 2.tř. - chovatel Luboš Jánský

Od Ozinky jsme odchovali 3 vrhy a to po psech A - FRANKIE ANREBRI, B - ZORAN BEN - JU, C - KARO ANREBRI .

Doma nám zůstal černý pes se znaky Bryan z Ronbaru - zk. IPO3 , ZVV 1, atest MV. Bryan je velmi tvrdý pes a skutečně se hodí na policejní práci. Jeho přednosti jsou silný nos, přesné stopování, tvrdé obranné reakce a rychlé aporty.

V chovu působí i jeho sestra Bára (již v USA).

Další náš pes je mladý, teprve 3-letý Aron Holli ze Suché (chovatel Jarda Plegr ). Myslím si, že je to naše nová naděje na sportovní kynologii. Aron je velmi kontaktní pes s ochotou spolupracovat s psovodem.